What could possibly go wrong?

Zabijanie Ciernia

Erebus przeprowadził niezwykle ciężki rytuał mający zamknąć Avernian Gate w kościele cieszyńskim. Rytuał powiódł się, jednak podczas jego trwania Moros poprosił przyzwaną istotę (Zmierzch Cudów), by zablokowała także"drogę" powrotną Ciernia. Tak się stało; cały szmat Linii Mocy, po której poruszała się wampirzyca osłabł, co pociągnęło za sobą niemalże wygaszenie hollow zależnych od niego.
K3B z mediów dowiedzieli się o masakrze w położonym niedaleko Budapesztu miasteczku Klemer, gdzie zginęło 400 osób w okolicznościach sugerujących dzieło Ciernia.

Aniel, przekonany, że K3B tym razem już nie wykopie się z dołu w oczach Konsylium, tym razem zanim posłał raport zapytał Erebusa co według niego powinien w nim umieścić. Potem przyjął relację i dokumenty od Morosa i całość przygotował do wysłania do Budapesztu.
Szczęśliwie mentor Aniela, który jako pierwszy czyta jego raporty zanim zostaną one przekazane gdziekolwiek; zarządził, by całą informację wstrzymać i zamiast tego posłać zapytanie odnośnie wytłumienia źródła (co zapewne czynią też pozostałe Kręgi, których hollow ucierpiały). Obiecał też, że pomoże zatuszować fakt, że to K3B odpowiadają za sytuację.

Niezwłocznie Erebus, Aniel, Vuko i Misza pojechali na miejsce zbrodni. Pod Klemer zatrzymał ich spory zator. Centrum miejscowości było onstawione policją nie dopuszczającą prasy, gapiów ani przejezdnych. Wyglądało na to, że jeśli ktoś już się dostanie na teren, zostaje zatrzymany.
Przeczesanie miejsca dronem zwiadowczym niewiele dało, wyglądało na to, że magowie z Konsylium od kilku godzin już pracują nad tym, by zbadać i zatuszować sprawę.

Dokonując ostrożnego zwiadu Aniel natknąl się na ślady identyczne z tymi, jakie pozostawiała monstrualna machineria wprowadzona w Cień w podziemiach Kia Motors.
K3B razem podązyli śladem, by wkrótce odkryć miejsce, gdzie maszyna weszła w Cień.
Postanowili “sprzedać” tę informację Budapesztowi za pozwolenie na jakikolwiek udział w sprawie.
Telefon zaowocował wieścią, że aktualnie w Cieniu toczą się przygotowania Adamantytowych Strzał do ataku na Cierń, która zupełnie nieplanowanie, najprawdopodobniej na zgubę dla siebie, wyskoczyła z Cienia i zmasakrowała osadę.
K3B otrzymali zaproszenie do walki, z którego niezwłocznie skorzystali (uprzednio powiadamiając Ulmo i Włóczęgę)

W Cieniu okazało się, że Cierń zaszyła się w ogromnym kopcu porośniętym gigantyczymi cierniami, nie miała jednak ze sobą już żadnych popleczników. Jej wataha zginęla w walce z (???) a sklecona z pogiętych samochodów maszyneria została opanowana i przejęta przez Adamantytowych szamanów.

Pole walki zarządzane było po wojskowemu i każdy z członków K3B został przydzielony do innych prac. Erebus włączył się w duży moroski rytuał mający na celu osłabienie woli walki wampirzycy, Vuko (??? cośtam z adamantytowymi warriorami pewnie), Misha została skierowana tam, gdzie ulepszano broń i pancerze, Aniel(ze Słonecznym w lampie) dorwał się do prac przy wielkim laserze słonecznym.

Przygotowania trwały cały dzień, potem nocą magowie pochowali się w okopach i przezekiwali czas aktywności Ciernia. Wampirzyca usiłowała przechwytywać kontrolę nad Przebudzonymi przy pomocy duchów chronicznych problemów (czy jakoś tak). W wyniku tego Vuko strzelił do Aniela ze swojej nowiutkiej snajperki ale że starał się walczyć z kontrolą a na dodatek Aniel mial dobrą własną osłonę, do tragedii nie doszło. Na resztę nocy Vuko został uśpiony magicznie (wraz z wieloma innymi podatnymi na wpływ, walecznymi magami i wilkołakami).

Kiedy wstało słońce Magowie ruszyli do ataku. Zniszczono kolce, rozgrzebano kopiec i rozpoczął się atak ogniowy na wygrzebany krater. Wreszcie Cierń uderzyła osobiście (niestety K3B widzieli ją jedynie jako białą smugę, która szybko została zepchnięta w głąb tworzącego się wulkanu, w którym także przepadło kilku pechowych Magów.

Atakujący musieli się wycofać wreszcie na sporą odległość, bowiem w kocu utworzył się prawdziwy wulkan, nad którym w chmurze popiołów zawisło groźne oblicze potęznego ducha.
Ogłoszono śmierć Ciernia.

Po zakończonej walce K3B wzięli udział w “uczcie zwycięzców”, na której wręczono im odznaczenia (Erebus zżerany poczuciem winy za śmierć mieszkańców Klemer, swojego orderu nie przyjął).
Vuko przestał być odpychany przez środowisko Strzał, co otworzyło mu drogę do rozwoju w charakterze Maga “bojowego”. Rebus się alienował. Aniel co się naoglądał Magów, to jego ;P
Ogólnie K3B znacznie podnieśli swój wizerunek w oczach Budapesztu (zwłaszcza tamtejszych AA)

View
Expy X
expy

Goetia Vuko:
h2. * pedeka za przeżycie sesji nie ma bo to poboczna sesja z czapy
h2. * Vuko (za bycie pacjentem),
h2. * wszyscy poza Vuko, którzy uczą się magii umysłu po pedeku na magię umysłu
h2. * Włóczęga okultystyczny za późniejsze badanie duszy Duchem
h2. * Erebus okultysyczny za późniejsze badanie duszy Śmiercią
h2.
h2. Bania u Ulma (wielka impreza):
h2. * pedek normalny za przeżycie sesji (które wbrew pozorom nie było gwarantowane) dla wszystkich!
h2. * pedek okultystyczny dla wszystkich za super różne rzeczy, jak orgie, granie dla duszków, psucie lokomotyw, odkrywanie obelisków.

View
Noc Kupały

Rankiem w Jurasowni odbył się rytuał poszerzania źródła i jednocześnie przyjęcia Miszy do Kręgu. Rytuał nie był szczęśliwie pomyślany dla każdego (siermiężne ruchanie), nie każdy też uczestniczył (Vuko olał, Aniel był na początku, potem uciekł zastąpiony przez Rebusa na “warcie” przy przekazywaniu energii do hallow).

Wieczorna impreza odbyła się na polanie obok zakupionego przez członków Kręgu bunkra. Było ponad 120 uczestników, w tym 4 wampirzyce z Kręgu Wiedźmy.
Popłynęło mnóstow zioła, alkoholu i płynów ustrojowych. Ulmo odstawił wspaniałą ucztę dla (d)ucha na bębnach, Vuko częstował jadłem. Włóczęga ostrzył miecz pilnując duchów, Erebus mial oko na wampirki, Aniel anielał.

Późną nocą wampirzyce odeszły, za nimi wymknęło się także 4 mężczyzn, których zagubiły duchy zagubienia (odnaleźli się rankiem, jeden w dzikowym legowisku).
W trakcie zabaw magowie odkryli, że stawianie zamkniętego kontenera z portalem czyni ludziom złudną nadzieję na toi-toia ;)

O świcie Ulmo zakończył rytuał, w między czasie też Włóczęga odprawił swój (poświęcał płody ziemi a potem wszedł do Cienia przez ogień), w którym prosił ducha słońca o przychylnośc dla watahy Zapałki, czym sprowadził słoneczne uderzenie na polanę.
Aniel popadł w ekstatyczny stan upojenia słońcem, zacząl lewitować i płonąć; ku jego rozczarowaniu ogień ugaszono wyrywając go z objęć destruktywnych Heliona.

W wyniku rytuałów/oglądania lewitujących magów/użytkowania ziół – jedna) osoba stały się Lunatykami.

Erebus niestety/na szczęście o świcie był daleko poza polaną, jako że zabłądził w lesie, usiłując dostać się do domu, by sprawdzić, czy nie otwiera mu się jakaś brama w piwnicy.


K3B (i Włóczęga) zajrzeli do świeżo zakupionego bunkra, gdzie stoi wielka parowa lokomotywa.
Hala jest niewielka, wystarcza by pomieścić machinę, która stoi nadal na torach, te wyglądają jak wyteleportowane skądś.
Na miejscu znajdował się obelisk odganiający duchy – ale tylko żydowkie. Widnieje na nim napis w Jidisz “precz”.
Lokomotywa jest opatrzona sfastykami a rozmiłowany w maszynach Aniel odkrył w palenisku magiczny mechanizm (sprawny).
W pomieszczeniu/lokomotywie (?) znajduje się locus.

View
Goetia Vuko

Demony umysłu Vuko

Boris Shubin – Naukowiec (etnolog) który w czasie 2 wojny światowej po opublikowaniu książki o czynach Stalina , został zesłany na sybir gdzie został całkowicie pozbawiony zahamowań oraz kręgosłupa moralnego. Po ucieczce wraca do domu by się dowiedzieć ze dzień po jego zatrzymaniu najbliższy jego przyjaciel zgwałci mu córkę i żonę po czym obie je zabił i zamieszkał w jego domu ciesząc się jego majątkiem.

Aureliusz Wieczorek- Gdy miał 17 lat jego rodzinny dom został napadnięty przez ruskich , którzy zamordowali jego rodzinę i zjedli jego matkę a jego siostrą go nakarmili . Został zatrzymany w wieku 45 lat i skazany na krzesło elektryczne za popełnienie 12 morderstw i pożarcie wybranych części ofiar .

Tomoya Rin – Lotnik Kamikadze który odął życia za kraj honor i rodzine. Człowiek z zasadami który za splamienie jego honoru zabije sprawo dawce nie baczac na koszta i ofiary.

Hồ Hiển Lưu- Kapitan jednostki wietnamskiej zajmował się wyciąganiem informacji z amerykańskich żołnierzy w czasie wojny wietnamskiej.

Weissmuller- Oficer NKWD lubował się w znęcaniu nad ofiarami sowich przesłuchań autor 12 nowych sposobów tortur.

Maximilian Weissmuller- Oficer NKWD lubował się w znęcaniu nad ofiarami sowich przesłuchań autor 12 nowych sposobów tortur.

Alexander J. Gilmore- Twórca , wynalazca i młody naukowiec , wraz z przyjacielem stworzyli innowacyjna broń dla żołnierzy marines , w przed dzień pokazu zastaje zamordowany przez przyjaciela – poprzysięga zemstę.

Lý Hữu Có-Dziecko wojny w wieku 12 lat miał na koncie więcej morderstw niż nie jeden weteran , Nienawidzi handlarzy Bronią , władz oraz Żołnieży.

Emelyan Blokhin – historyk o zamiłowaniu do starożytnych legend ginie w czasie expansji jednej z legend. Umiera w strasznych męczarniach od trucizny z igły nasączonej trucizną.


szczegóły jak Albi pomoże mi uporządkowac czego się w końcu dowiedzieliśmy

View
Sąd w Budapeszcie

K3B oraz przypadkowo były na miejscu zdarzenia (walki K3B ze Krakowskim Kręgiem Strażnikó Zasłony) Włoczęga trafiają do Budapesztu na “przesłuchanie” umysłem, które przeprowadza pani Ida (Mastigoska. Zamiast oczu czarne kulki, które świecą na Prime, widokiem Życia jest niedookreślona i dziwna jak układanka z wielu części, twarz rozmyta, jakby efektem graficznym, albo czasem śliczna. Wiek od 16-50 lat, biżuteria wtapiana w ciało, zakrwawione ręce)

Na pierwszy ogień idzie Aniel, u którego nie zostaje odszukana żadna trauma aż do wczesnego dzieciństwa (kiedy to pies obszczekał jego matkę w ciąży albo cośtam podobnie porażającego).

Włóczęgi przesłuchanie jest cięzkie ale (???)

Erebus (???)

Ulmo dobrze znosi całokształt rozbierania jego traum na części, bo jest zaprawiony zjazdami narkotykowymi.

Misza wychodzi z tej próby najgorzej, jako że jest trzepana najdokładniej odnośnie zabójstwa o.Marka. Długo nie może dojśc do siebie i w takim roztrzęsionym stanie trafia na sąd.

Vuko podczas swojego przesłuchania okazuje się być istotą zdolną do otwarcia Otchłani (ida po rozebraniu na części jego umysłu składa mu ofertę, że pozwoli mu żyć, jeśli on otworzy otchłań i przyzwie Acamotha. Vuko zgadza się bez zastrzeżeń). Po zakończeniu badania Ida wydaje wyrok – “Scelesti, zabić”. Vuko pozostaje w tym rozsypanym stanie na włsne życzenie.
Tymczasem zaczyna się sąd.

Na sali sądowej przemawia Biskup w imieniu Krakowskiego Kręgu Strażników Zasłony. Jego wyliczenie wzajemnych krzywd jest zbieżne z ustaleniami Aniela a mianowicie:

Materialnie Strażnicy Zasłony (jak się ich Krąg zwie?) ucierpieli na:
- jednych magicznych drzwiach, które zostaną zwrócone po naprawieniu zamka
- Jednym akumulatorze i tylu a tylu elementach okablowania do auta marki xxx (forces+mechanika=Aniel wie dokładnie co zepsuł)
- Inkubator szt.1
- Tyle i tyle takich a takich leków (wykaz został sporządzony przed przybyciem SS do Cieszyna)

Strat materialnych po naszej stronie – praktyczne brak.

Straty moralne po stronie Strażników:
- Jako pierwsi zostali zaatakowani (po wypowiedzeniu groźby „karalnej”, więc nie mają co beczeć)
- Stracili towarzysza w czasie zamieszania, w którym obie strony były przekonane, że przeciwna jest sługami Tronów.
- Jeden z ich ludzi doznał obrażeń od porażenia prądem

Straty moralne po stronie K3B:
- Krąg został zmuszony do obrony własnej siedziby
- Jeden z ludzi doznał obrażeń od porażenia prądem
- Jeden z ludzi omal nie zginał w świadomie przeprowadzonej na nim EGZEKUCJI (takiego dokładnie słowa Aniel zgodnie z faktem używa), co istotne – już po obopólnym wyjaśnieniu sobie, że obie grupy należą do społeczności Przebudzonych a nie sług Tronów.

Przemawia też duch ojca Marka, który jako zadośćiuczynienia za swoją śmierć domaga się, by Misza trzy razy wykonała zadanie od niego (Misza się zgadza).

Potem Aniel i Ulmo wjeżdżają na ambonę i Aniel wygłasza przemowę następującą:

“Pragnę wyrazić w imieniu Kręgu Trzech Braci nasz niewymowny żal z powodu śmierci ojca Marka Katara członka Krakowskiego Dominikańskiego Kręgu Zasłony, który, jak poniewczasie zrozumieliśmy był także naszym towarzyszem broni. Tragedia ta jest tym bardziej dotkliwa, że w chwili zagaśnięcia jego płomienia dzieliła nas krótka chwila od porozumienia.

Winę za wszystko, co się wydarzyło ponoszą jedynie Prorocy Tronów, których skuteczne działania wprowadziły w błąd oba Kręgi, sprawiając, że my, Przebudzeni sami skoczyliśmy sobie do gardeł.
Nasz Krąg naturalnie niezwłocznie przystąpi do rekompensaty strat materialnych Krakowskiego Dominikańskiego Kręgu Zasłony, niestety w naszej mocy nie jest przywrócenie mu życia, mamy nadzieję jednak, że z uwagi na fatalną sytuację, w jakiej doszło do tragedii, przyjaciele ojca Marka Katara postarają się znaleźć dla nas, jego zabójców, ziarno przebaczenia, gdyż tylko dzięki temu będziemy w stanie współpracować w pełni i tym skuteczniej zakończyć działalność Proroków Tronów na terenie, nad którym nasze Kręgi roztaczają opiekę."

Następnie przeprowadzona zostaje grupowa “terapia” umoralniająca, która polega na tym, ze Misza przeżywa ponownie wydarzenia związane ze śmiercią o.Marka ale to ją i jej sprawy dotknięte zostają przez czyjąś bezmyślność i zaślepienie żądzą zemsty za utracony krąg.
Pozostali członkowie K3B i Włoczęga są świadkami, co ma być dla wszystkich nauką.

Na koniec pada kwestia Vuko.
Aniel, jako formalny opiekun K3B z ramienia Srebrnych Stopni, sprzeciwia się natychmiastowemu zgładzeniu go i powołując się na sytuację, w której Vuko przysięgał oddać mu władztwo nad swoją duszą, przekonuje do tego, że było to ze strony Mastigosa wołanie o pomoc, która powinna zostać mu udzielona.
Biskup (za sprawą którego Vuko omal sam się nie wysadził) przychyla się do próby ratowania Vuko i oferuje swoją pomoc w formie przeprowadzenia rytuału goetii, co pozwoli Vuko uzewnętrznić i pokonać “demony” własnego umysłu.
Sąd wydaje zgodę ale tylko pod wrunkiem, ze i Aniel i biskup zagwarantują własnym zdrowiem i życiem, że Vuko nie skrzywdzi żadnej istoty, nawet najgorszej w czasie przeznazonym na resocjalizację. Dostają na to rok, onaj składają magiczną przysięgę.

Od powrotu do Cieszyna po złożeni tej przysięgi Aniel w szybkim tempie marnieje w oczach. Niemniej naradza się wciąż z biskupem. Wymieniają informacje Kręgów o Prorokach oraz jest to czas przygotowań do “operacji” Vuko
Vuko nie rusza się ze swojego realmu, siedzi i pije, i pisze testament.
Włóczęga w międzyczasie oferuje się Anielowi, że zajrzy w ducha Vuko. W połowie badania odchodzi bez słowa. Odnaleziony po kilku dniach oznajmia, ze Vuko nie jest człowiekiem i że nie ma duszy.
Misza dochodzi do siebie powolutku po strasznych przejściach z Budapesztu.
Ulmo??
Erebus??

View
Expy IX
 • Wszyscy jak leci za przeżycie przynajmniej jednej sesji w tygodniu.

Walka ze Strażnikami Zasłony z Krakowa

 • Każdy po jednym uniwersalnym za przeżycie walki i późniejszych rozmów.
 • Kot jeden uniwersalny za pojawienie się w kampanii.
 • Misza jeden normalny pedek i spadek Mądrości o 1 za pierwsze w życiu zabójstwo.
 • Kot za pierwsze w życiu bojowe użycie magii Cienia przeciwko magom.
 • Aniel 1 okultystyczny na gnozę lub prime lub śmierć za pierwsze w życiu spotkanie z aniołem
 • Vuko 1 uniwersalny i spadek Mądrości o 1 (do 3) za entuzjazm wobec tortur oraz narażenie życia dziesięciu magów, w tym siebie i najbliższych, oraz kilkudziesięciu cywili, dla chwilowej przewagi w dyskusji

Ogólnie pojęty międzyczas

 • Aniel 1 na ekspresję za wszystko!
 • Wędrowiec 1 uniwersalny na magię ducha lub rzemiosło lub ekspresję za reedukację frezarki.
 • Ulmo 1 normalny za sprawki półświatka
 • Erebus (to jest chyba odblokowany pedek wpisany już we wcześniejszej rozpisce) za czystkę wśród duchów.
 • Wędrowiec 2 normalne punkty do inwestycji w zalety związane z mieszkaniem tutaj – takie jak własne lokum, lokalne znajomości, jakieś źródło dochodu.

Sąd

 • Wszyscy po 1 okultystycznym na magię umysłu gdyby kiedyś rozwijali.
 • Aniel i Ulmo za bycie adwokatami drużyny
 • Vuko 1 pedek uniwersalny i spadek mądrości o 1 (do 2) oraz za entuzjastyczną akceptację wszystkich ciemnych stron swojej przeszłości i osobowości.
 • Misza 1 uniwersalny za bycie główną oskarżoną, ciężkie przesłuchanie itd. Dodatkowo:
  • Na jakiś czas bonusowe drobne zaburzenie psychiczne lub spadek jednej cechy psychicznej o 1 (efekt z czasem powinien zniknąć).
 • Dodatkowo Vuko po wielogodzinnym dobrowolnym praniu mózgu:
  • Spadek Manipulation o 1 do 1 i wzrost Intimidation do 3 za stanie się osobą o widocznych niemal na pierwszy oka zaburzeniach o dość morderczym charakterze.
  • Darmowy “merit” dwukropkowy “zła aura” który ogólnie sprawia, że permanentnie wyglądasz delikatnie mówiąc podejrzanie dla ludzi patrzących arkanum umysłu, prime, death, wampirzą nadwrażliwością, wilkołaczymi darami o podobnej naturze. Przy okazji przyciągasz negatywne duchy, spektry, demony itp.
  • Spadek Composture o 1 do 1 za przyjęcie stanu w którym Twoje demony szaleją a Twoja jednostkowa świadoma osobowość jest używana do wycierania podłogi. Twoja osobowość zatraca zdolność opierania się wpływom ponieważ stopniowo przestaje w ogóle istnieć. Wzrost Resolve o 1 do 5 za konsekwencję i determinację.
  • Rozwój i umagicznienie chorób psychicznych. W tym – regularne koszmary uniemożliwiające odzyskiwanie siły woli między przygodami.
View
Retrospektywna masakra ze Strażnikami Zasłony

Nastał dzień po wyprawie do klasztoru Służebniczek NMP w Bielsku-Białej.

Członkowie K3B po naradzie uznali, że przekażą ojca Marka budapesztańskim SS – tamci na to; “już wyruszamy”.

Półtorej godziny późnej zjawia się limuzyna, księża, uzbrojeni gości. K3B biorą ich za potencjalnych Proroków.
Naprzeciw nim wychodzi Vuko. Padają groźne słowa ze strony przybyszów (oddajcie nam Marka i wracajcie do Irlandii, bo jak nie to #%*&@) którzy zaczynają odliczanie do 15, (po którym obieują skopać K3B)
Aniel po 3 sekundach smaży ładunkiem z akumulatora limuzyny faceta stojącego przy drzwiach.
Wtedy stojąca obok kobieta zaczyna czarować, Vuko usiłuje ją obezwładnić ale babka mu smaży łeb (obaj panowie padają)
Erebus zaczyna ją dusić cieniami, Ulmo morduje ją nagłym atakiem grypy(!)
Misza pobiegła na dół i ojca Marka chlasnęła po gardle
Włóczęga, który właśnie szedł z wizytą do K3B próbuje porazić kobietę paralizatorem (i dzieje się jakaś akcja z duchem, której nie pojmuję, więc sami dopiszcie)
W tym samym czasie jeden z księży zaczyna uciekać z okrzykiem “o kurwa, Trony” (iście świątobliwe zawołanie :D)

Aniel dopada do Vuko, by go odciągnąć od drzwi, wtedy jego oczy spotykają się z oczami starszego pana(w biskupich szatach) siedzącego w limuzynie, który mówi mu “umrzyj”

Aniel trafia w astral, gdzie ma prywatne tet’a’trt z cherubinem śmierci (i rozmowę z rzeczonym biskupem przez niego jakoś), robi fajnego deala, którego na szczęście przerywa Erebus ^^
Kiedy powraca z astrala mowi na powerze “TO NIE TRONY” i zostaje uśpiony.

Erebus przemawia do tamtych, po chwili zaczyna się rozmowa i podnoszenie swoich. Okazuje się, że przybysze są Strażnikami Zasłony, którzy szukają Miszy jako Proroka, mając jakieś dowody na jej winę. Zrobiono kawę, wszystko niby gra ale nagle Erebus i Ulmo idą do piwnicy, bo okazuje się, że o.Marek, z którym tamci chcą gadać nie żyje.

Włóczęga został zaproszony przez Vuko do kuchni na jakieś mega pyszności (serio), za chwilę wszedł Ulmo i kazał Vuko iść pilnować gości. Vuko powiedział /nje/, Ulmo go nacisnął, że ma orać swoją dzialkę i Vuko poszedł obrastając po drodze warstwami trotylu.

Aniel stoi w pokoju w roli gospodarza, jest tam też grzeczna Misza i oni, siedzący sobie i czekający. Otwierają się drzwi i wpada… eh… wpada Vuko z tekstem “Musiałem się przebrać”, z rzeczonymi ładunkami i (niech go sczyści) zapalnikiem w ręku. Aniel, którego Vuko miał zmienić, żeby mógł wyjść i przyjąć SS-ów, natychmiast podnosi łapki z uspokajającym okrzykiem “spokojnie! Nic nie wybuchnie”….. Tu pani zaczyna gadać czar bańkujący Vuko (Aniel nadal ich powstrzymuje, że nic się nie stanie), pan z boku unosi broń, która mu się zacina, pan biskup mówi “wciśnij” i na jego rozkaz Vuko wciska. Cisza, nic nie wybuchło. Aniel mówi do gościa (tonem “przegiąłeś”) “Będziemy się za to sądzić”. W tej chwili kolesie zaczynają jakiś chaos istny z rzucaniem się tu i tam i do okien (w piwnicy zresztą). (Vuko obezwładniony lewituje w drzwiach w bańce)

Aniel poprosił Miszę, żeby zabrała Vuko i zostawszy z SV sam na sam zapewnił ich, że Vuko to tylko wariat (a przy okazji, ze za tekst “wciśnij” będziemy się sadzić). SV pokiwali głowami ale jednak chcieli zaczekać w swojej limuzynie na SS. Aniel w tym czasie poszedl po Ulmo i Erebusa i odkrył, że ojciec Marek nie żyje. Kiedy wrócił z tą rewelacją do Miszy, ona się przyznała, ze zabiła go “żeby nam nie skoczył na plecy” i wróciła, by walczyć. (erebus i ulmo tymczasem pytali ducha o co pytali – nie wiem) -— Zjawili się SS, otrzymali rzetelny raport, dokumenty dotyczące naszego rozpracowywania Proroków i nasze zeznania. Trzepali nas mindem a miejsce sprawdzali na timie (co zaszło). Potem wszystkich zawinęli do Budapesztu na wyjaśnienia (chyba wszystkich, tak Albi ???). Ostatecznie Aniel wylądował na dywaniku z biskupem, dostali obaj reprymendę za swoje ekipy i nakaz wspólnego działania w szukaniu Proroków (przynajmniej do zakończenia tej sprawy), na co obaj oficjalnie przystali. Od wyników tych poszukiwań i ogólnie tego jak sprawa się rozwiąże, zależeć też w pewnym stopniu będzie sąd, który się odbędzie po zakończeniu cięcia Tronów z tego pylona.

View
Expy VIII
expy

Super pedeki

 • Wszyscy po 1 pedeku za przeżycie przynajmniej jednej z dwóch sesji (środowej i piątkowej).
 • Erebus za pierwsze w życiu porządne przesłuchanie znaczącego upiora i ostateczne stworzenie z Marii Contar dziwnego stwora sterowanego magią Stygii.
 • Erebus 1 okultystyczny za operację oczyszczania miasta ze złych duchów za którą zapomniałem dać pedeka od dawien dawna (jeszcze o tym będzie na sesji).
 • Wszyscy którzy byli na ekspedycji do zakonu Sióstr Służebniczek po 1 pedeku uniwersalnym.

Zawieszone pedeki (do wpisania dopiero

 • Ulmo 1 zawieszony normalny za tworzenie w Cieszynie Elizjum jeśli oprócz Warszawy zgodzą się inne zwaśnione frakcje.
 • Erebus 1 zawieszony okultystyczny pedek za eksperymenty z Wiedźmami i ich magią krwi.
 • Wszystkie dziwne eksperymenty robione w sesyjnych międzyczasach dadzą pedeki okultystyczne jak tylko będzie okazja wprowadzić ich efekty na sesję.
 • Vuko za kombinacje z Jamesem z produkcją broni, 1 normalny jak ta operacja wyjdzie.

Odwieszone pedeki (jeśli jeszcze nie były wpisane)

 • Aniel 1 pedek okultystyczny za eksperymenty pogodowe

Paski postępu różne dziwne

 • Firma Vuko – zaczyna od 4 kropek czyli 10 punkcików
  • -1 za inwestycje w Hangar
  • -1 za inwestycje w samochody, tancerzy go-go oraz broń
  • +1 za usprawnienie
  • (+1 zawieszone do czasu aż James skończy załatwiać papiery zbrojeniówki)
  • Razem 9 punkcików
 • Drona
  • 2 kropki czyli 3 punkciki uzbierane dotychczasowych z prac.

Wydawanie pedeków

Jednak zawieszanie pedeków na 3 miesiące jest trochę męczące i bałaganiarskie. Załóżmy po prostu że nowo dostawane pedeki możecie wydawać w tempie maksymalnie 1 tygodniowo w czasie gry. Jeśli dostaniecie ich mnóstwo na sesji która w świecie gry trwała ledwie kilka dni – odliczcie sobie na kalendarzu kampanijnym kiedy mniej więcej skończycie się tego wszystkiego uczyć. Teraz mamy środek maja.

View
powrót Marii Contar jako Wiedźmy i akcja w klasztorze w Bielsku-Białej

Wkrótce po imprezie powitalnej Manteufla K3B został odwiedzony przez Krąg Wiedźmy, które przywiozły (w kanapie) ciało Marii Contar. Ponieważ kobiety chciały ją zwerbować w swoje szeregi a magom było na rękę, by użyć jej jako szpiega u Proroków; doszli do porozumienia – dusza Marii została “oddana” Wiedźmom. Akt współpracy został przypieczętowany oddaniem przez jej wampirzą matkę kropli krwi Erebusowi – wampirzyca zażądała, by Erebus przysiągł, że jej krew nie zostanie wykorzystana przeciw niej dopóki ona sama nie zawiedzie jako matka Marii lub nie zaatakuje K3B. Erebus zgodził się ale nie powiedział w tym słowa “przysięgam” (do gruntownego sprawdzenia w SS jak to działa – po czyjej stronie jest prawo w wypadku użycia krwi niezgodnie z zastrzeżeniami wampirzycy)

W kwestii Ciernia ustalono, że na razie K3B daje 3 miesiące karencji na pościg, co nie tyczy się wilkołaków. Wiedźmy zobowiązały się przekazać magom informacje o kolejnym miejscu uderzenia watahy Ciernia.

*

w Bielsku-Bialej ekipa przyczaiła się w aucie pod klasztorem, Aniel wpadł do środka oknem i po cichaczu zaspawał zamki w drzwiach, żeby pozamykać zakonnice w salach. Wpadła ekipa K3B i wali pod drzwi piwnicy, w której echosondowaie wykazało, że za nimi jest jedynie korytarz.
Drzwi były magiczne, dispelujące, więc trzeba było zamek rozspawać normalnym ogniem
Aniel z Erebusem poszli w głąb (bo mają prime, który pozwala utrzymać efekty osłon) i rozbroili jednego Proroka, który zdążył rzucić mroczny czar dekompresujący. Na szczęście Aniel jest specem od próżni/ciśnienia i skontrował swoimi Siłami.
Prorok został pojmany żywcem.

Magowie zgarnęli sprzęt (były inkubatory, więc Ulmo jeden wziął), jakieś papiery i leki/prochy.
Wszystko zostało skryte do specjalnej torby jaką zrobił Vuko.
Ogólnie podziemna siedziba wyglądała jak jakiś przemroczny gabinet ginekologiczny z płodami w słoikach itd.

Potem Vuko wysadził framugi w magicznych drzwiach wejściowych, żeby je można było zabrać
a ponieważ już w korytarz na piętrze wbiegała policja, to rzucił zabezpieczony granat, blokując tym w miarę pokojowo działania policjantów (Mateusz twierdzi, że potem go sobie aportował, bo w jego granatach są krople jego krwi)

Cała ekipa zdążyła zwiać przez przejście magiczne na tyłach piwnicy. Aniel wycofał swój czar przeciwdziałający magii dekompresującej, więc tylko Proroka trzasnął paradox po chwili, kiedy już policjanci zobaczyli co się w piwnicy dzieje. Przeżył i ma się dobrze.

Uciekając przez tunele K3B natrafili na norę UZBROJONYCH po zęby “bezdomnych”, za których kryjówką wydaje się być więcej tuneli do zbadania.
Poszli jednak w drugą stronę, gdzie za zawaloną ścianą znaleźli stary skład narkotyków (chyba amfa, heroina i poprawiana chemicznie trawa – przeterminowane). Aniel i Misza pokłócili się o te prochy; Misza uważała, ze trzeba je dystrybuować i zarobić, Aniel ostro zaprotestował, że to zło co robi dziury w głowach, Misza na to “ale daje kasę” – i generalnie zrobiło się nieprzyjemnie :(

Gdzieś tam Misza wyniuchała także lukę w ścianie, po sprawdzeniu znaleźli zamurowanego wampira. Ususzonego, z kołkiem w sercu, w stroju mniej więcej z lat 50-tych.
Erebusa po dekompresji głowa bolała i poszedł do auta posiedzieć jeszcze zanim wpadła policja, więc nie mógł nic o wampirze powiedzieć, za to recytował mroczna poezję przez komlink. Wampir został zamaskowany i odłożony “na potem”.

Około 2-giej w nocy ekipa zmęczona i brudna opuściła kanały i pojechała do domu.

Mamy:
Proroka do przesłuchania
jakieś leki
jakieś papierzyska
Sporo jakichś przeterminowanych prochów
inkubator do rozpracowania przez Ulmo i Miszę
i Drzwi, które są kłopotliwe, bo są co prawda mocnym artefaktem ale każde przejście przez nie informuje gdzieś o tym Proroka – wiec Erebus zaproponował wykup anielowego Przebudzenia tymi drzwiami (informując go oczywiście ja działają)

View
Urodziny Aniela, Impreza u Manteufla, info o Tronach w Bielsku-Białej

Ostatnio Ulmo i Misza pracowali wiele razem nad roślinkami, Aniel opanował Arcane Duel i udało mu się półprzypadkowo spalić drzewo piorunem, Vuko osiąga mistrzostwo w kuchni i gromadzi broń, Erebus (???).

Aniel dostał na urodziny od przyjaciół miniaturowego golema (wykonanego z lalki BJD) od Mishy, paczkę cudownych czekoladek Ulmo, medaion-sekretnik na szyję od Maji Upiorzycy, album ze zdjęciami kosmosu od Maji Starszej oraz czerwone i przerażająco drogiego cabrioleta od Vuko (i występ 2 striptizerów skaczących z tortu :D).

Przy torcie ekipa ustala szczegóły wyjazdu na wampirzą imprezę powitania nowego księcia Warszawy, którym został Manteufel i K3B dostał zaproszenie. Są też plany na wspólne zwiedzenie Grani w fabryce Kia Motors.

Członkowie K3B udają się na imprezę, na której wręczają nowemu Księciu podarek – komplet pięknych, ręcznie wykonanych kul do gry, z których największa zawiera w głębi kropelkę słonecznego blasku.

“Z życzeniem długiego pokoju symboliczny drobiazg od Cieszyńskiego Kręgu Trzech Braci pozostającego pod prawem Srebrnych Stopni.”

W zamian za przysługę, jaką oddali Manteuflowi, ten dał im w prezencie oko, będące kawałkiem duszy maga, który zginął w latach 20-stych.

Ulmo w imieniu kręgu oznajmił Manteuflowi, że zamiaruje w Jurasowni wprowadzić zasady elizjum. Aniel tymczasem uprzedził ksiecia, że Krąg jest na ścieżce wojennej z Cierniem. Ten odparł, że do czasu opanowania Ciernia przez odpowiedzialne za to wampiry nie interesuje go co magowie z nią zrobią, skierował ich za to do Wiedźm.

Na imprezie też;

Vuko (który wyjątkowo udawał, ze nic go nie łączy z Anielem) nawiązał ponowny kontakt z Jamesem – dostawcą broni

Ulmo nawinął gadkę ze szpetnymi wampirami (nosferatu?) oraz pogadał dłużej z warszawskim przedstawicielem SS, który otrzyma od Manteufla dwie spalone głowy (zapewne wampirów, które zrujnowały jego dawne życie)

Erebus spotkał siostrę pośród Kręgu Wiedźmy

Cały Krąg rozmawiał z Kręgiem Wiedźmy, okazało się, że kobiety mając ciało Marii Contar planują wraz z uzyskanym od K3B duchem uczynić z niej szpiega u Proroków Tronów, co może przysporzyć pożytku i Kręgowi Trzech Braci i Kręgowi Wiedźmy (składającemu się w jakimś stopniu z magów)
Spotkanie odnośnie samego Ciernia zostało zaplanowane na bliską przyszłość w siedzibie K3B w Cieszynie. Magowie mają się umawiać z Wiedźmami o 3-miesięczny okres karencyjny. Nie dotyczy to Wilkołaków Ciernia.

.

Sprawa Tronów:
Kilkutygodniowa obserwacja ojca Marka mieszkającego u krakowskich Dominikanów, zaowocowała wreszcie podpatrzeniem jak odbiera od kogoś “modlitwę”, odplywa w astral a następnego dnia pędzi do banku gdzie przelewa 100000zł z konta kościelnego w Irlandii na konto Dominikanów Krakowskich. Pieniądze zostają przeznaczone na zakup “medycznego sprzętu dla dzieci” i przewiezione do klasztorów sióstr (??) w Bielsku-Białej, gdzie możliwości inwigilacyjne kończą się przy wejściu do piwnic.
Jest to klasztor, w którym niedawno przetrzymywane były “dziewczynki Jurasa” i gdzie (chyba) spędzano im ciąże zainfekowane duchami Deski.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.