What could possibly go wrong?

Noc Kupały

Rankiem w Jurasowni odbył się rytuał poszerzania źródła i jednocześnie przyjęcia Miszy do Kręgu. Rytuał nie był szczęśliwie pomyślany dla każdego (siermiężne ruchanie), nie każdy też uczestniczył (Vuko olał, Aniel był na początku, potem uciekł zastąpiony przez Rebusa na “warcie” przy przekazywaniu energii do hallow).

Wieczorna impreza odbyła się na polanie obok zakupionego przez członków Kręgu bunkra. Było ponad 120 uczestników, w tym 4 wampirzyce z Kręgu Wiedźmy.
Popłynęło mnóstow zioła, alkoholu i płynów ustrojowych. Ulmo odstawił wspaniałą ucztę dla (d)ucha na bębnach, Vuko częstował jadłem. Włóczęga ostrzył miecz pilnując duchów, Erebus mial oko na wampirki, Aniel anielał.

Późną nocą wampirzyce odeszły, za nimi wymknęło się także 4 mężczyzn, których zagubiły duchy zagubienia (odnaleźli się rankiem, jeden w dzikowym legowisku).
W trakcie zabaw magowie odkryli, że stawianie zamkniętego kontenera z portalem czyni ludziom złudną nadzieję na toi-toia ;)

O świcie Ulmo zakończył rytuał, w między czasie też Włóczęga odprawił swój (poświęcał płody ziemi a potem wszedł do Cienia przez ogień), w którym prosił ducha słońca o przychylnośc dla watahy Zapałki, czym sprowadził słoneczne uderzenie na polanę.
Aniel popadł w ekstatyczny stan upojenia słońcem, zacząl lewitować i płonąć; ku jego rozczarowaniu ogień ugaszono wyrywając go z objęć destruktywnych Heliona.

W wyniku rytuałów/oglądania lewitujących magów/użytkowania ziół – jedna) osoba stały się Lunatykami.

Erebus niestety/na szczęście o świcie był daleko poza polaną, jako że zabłądził w lesie, usiłując dostać się do domu, by sprawdzić, czy nie otwiera mu się jakaś brama w piwnicy.


K3B (i Włóczęga) zajrzeli do świeżo zakupionego bunkra, gdzie stoi wielka parowa lokomotywa.
Hala jest niewielka, wystarcza by pomieścić machinę, która stoi nadal na torach, te wyglądają jak wyteleportowane skądś.
Na miejscu znajdował się obelisk odganiający duchy – ale tylko żydowkie. Widnieje na nim napis w Jidisz “precz”.
Lokomotywa jest opatrzona sfastykami a rozmiłowany w maszynach Aniel odkrył w palenisku magiczny mechanizm (sprawny).
W pomieszczeniu/lokomotywie (?) znajduje się locus.

Comments

Aniel

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.